zenryaku konominante kiitenaize sorry - kurogo imperial porter

Image: /photos/Sorry%20Kurogo%20can%20and%20glass%20uus.jpg


Liik:Imperial Porter
Kangus:7% vol
Serveerida:15℃

Zenryaku Konominante Kiitenaize SORRY õlleseeria nime võib jaapani keelest tõlkida järgmiselt: “Vabandust, et ma pole Sinu käest küsinud mis Sulle meeldib!”. Tegu on eripruulide sarjaga, kus Yo-Ho õllemeistrid on oma fantaasiale vaba voli andnud ning üritanud luua tõeliselt jaapanipärast kesvamärjukest.

2013 aasta talve eripruuliks on Kurogo Imperial Porter – siin on inglise õilis porter laulatatud jaapani “wa”’ga. Õlle eripära aluseks on Jaapanis iidsetest aegadest hinnatud arhailine tervisetoit – kurogo. 

Kurogo tähendab “viit musta” – selle koostisosadeks on must riis, must uba, must seesam, musta männi seemed ja mustsõstar. Õllemeistrid lisasid pruulimise käigus siia ka Okinawa päritolu musta roosuhkurt ning sündiski maailmas ainulaadne dessertõlu.

Selle õlle tihedas maitses seguneb mustade ubade maitse, musta seesami aroom ning musta roosuhkru magusus. Kurogo Imperial Porteri maitsebuketti ning aroomirikkust sobib kõige paremini passitada magustoitudega – olgu selleks siis tükk kreemikooki või sokolaadimuffin.

Sorry Kurogo Imperial Porterit on maitsnud ja kiitnud ka Tartu Gambrinus!